تبلیغات
قیمت آنلاین طلا سکه ارز - قیمت کرایه اتوبوس و کرایه تاکسی در سال 9

قیمت آنلاین طلا سکه ارز

قیمت هر چیزی که بخوای هست + آگهی های استخدام

یکشنبه 24 اردیبهشت 1391

قیمت کرایه اتوبوس و کرایه تاکسی در سال 9

نویسنده: نازنین   

خبرگزاری مهر: نرخ انواع کرایه تاکسی و اتوبوس و مینی بوس در جلسه امروز شورای شهر تهران به تصویب رسید که بر اساس آن نرخ کرایه اتوبوس ها در مسیرهای زیر 2.5 کیلومتر کاهش داشت.

خسرو دانشجو سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به بررسی لایحه نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی گفت: نرخ کرایه تاکسی در سال 91 ، 8 درصد تا 21.6 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است البته این افزایش نرخ بر اساس نرخ اعلامی بانک مرکزی از تورم سالیانه است .

وی ادامه داد: بیشتر خطوط به طور میانگین 15 تا 16 درصد افزایش داشته و حتی در برخی مسیرها شاهد افزایش 8 درصدی بودیم اما برخی خطوط نیز که سال گذشته افزایشی نداشته امسال بیشترین افزایش را داشته و مسیرهایی که سال گذشته بیش از متوسط نرخ کرایه ها افزایش داشته امسال تنها 8 درصد افزایش را شاهد بودند.
 
دانشجو اضافه کرد: نرخ کرایه ون ها70 درصد نرخ مصوب کرایه های تاکسی است همچنین خدمات رسانی در ساعات 12 شب تا 6 صبح با 20 درصد افزایش قیمت همانندسالهای گذشته روبروست.
 
افزایش 20 درصدی نرخ کرایه تاکسی های گردشی

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه تاکسی های گردشگری، فرودگاه، ترمینال، راه آهن 20 درصد نسبت به سال گذشته گران می شود، گفت: بسترسازیهای لازم برای استفاده از کارت جهت پرداخت کرایه تاکسی در لایحه امسال پیش بینی شد.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر امکان استفاده از کارت خوان در تاکسی بانوان و برخی شرکت های خصوصی تاکسیرانی وجود دارد اما باید در سال91 شاهد مجهز شدن همه خطوط به این دستگاهها باشیم.
 
سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه در تعیین نرخ ها سکه 25 تومانی را در نظر گرفتیم گفت: برای آنکه ممکن است مسافران  اندک باقی  پولشان را از رانندگان طلب کنند و برای آنکه مشکلی به وجود نیاید در تعیین نرخ ها 25 تومان را مبنا قرار دادیم تا مشکل پول خرد به وجود نیاید.
 
وی تاکید کرد: اکثر خطوط افزایش 15 تا 16 درصد را شاهد بودند و تعداد بسیارکمی از خطوط 21.6 درصد افزایش کرایه داشتند.
 
دانشجو اضافه کرد: سازمان تاکسیرانی برای کنترل نرخ ها موظف است برچسب نرخ های جدید را حداکثر تا یک ماه بر روی شیشه خودروها نصب کند همچنین مصوب شد نرخ کرایه سرویس مدارس تا پایان خرداد 91 به شورا ارسال شود و پیشنهاد کرایه های حمل و نقل عمومی برای سال 92 تا بهمن ماه سال جاری به شورا ارائه شود.
 
سخنگوی شورای شهر تهران افزود: تقدیر از رانندگان تاکسی نمونه از دیگر موضوعات مورد تاکید شورا بود که قرار شد رانندگان تاکسی نمونه تا پایان بهمن ماه مورد تقدیر قرار گیرند.
 
به گفته دانشجو یکی از تبصره های مصوبه نرخ های کرایه های تاکسی در سال 90 به کارگیری نیروهای داوطلب جهت گزارش تخلف تاکسی ها است و شهرداری موظف است از بین نیروهای داوطلب افرادی را انتخاب ، آموزش داده که با متخلفان برخورد شود.شهرداری در صورت افزایش قیمت های سوخت می تواند دوباره پیشنهاد افزایش قیمت دهد.
 
سخنگوی شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر احتمال افزایش قیمت کرایه ها پس از تعیین نرخ نهایی سوخت گفت: در یکی از بندهای این مصوبه قید شده اگر در مرحله دوم اجرای قانون یارانه ها شاهد افزایش قیمت حامل های انرژی بودیم شهرداری مجاز است دوباره قیمت های خود را جهت بررسی به شورا ارائه کند بنابراین فعلا در این خصوص تصمیمی گرفته نشده و در زمان لازم بررسی ها درخصوص پیشنهاد شهرداری انجام می شود.
 
دانشجو در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر مخالفت های فرمانداری به افزایش قیمت ها، گفت: فرمانداری وظایفی دارد و ما نیز در شورا وظایف خاص خود را داریم وظیفه ما تعیین نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی است و از فرمانداری انتظار داریم این موضوع را در اولویت های خود قرار داده تا از این ناحیه مردم دچار آشفتگی فکری نشوند.
 
وی ادامه داد: برخی توصیه می کردند اصلا نرخ ها افزایش داده نشود اما با مطالبات منطقی رانندگان تاکسی مواجه بودیم که می گویند دولت برای کارگران خود افزایش حقوق 18 درصدی را پیش بینی کرده حال چطور راننده تاکسی که برای خرید تاکسی سرمایه گذاری کلانی کرده نه مرخصی دارد و نه بن کارگری به همان اندازه 18 درصد کارگران نیز کرایه های خود را افزایش ندهد ما جوابی برای رانندگان تاکسی نداریم در حالیکه بانک مرکزی نرخ تورم را 21.6 درصد اعلام می کند.
 
وی تاکید کرد: اگر نرخ ها منطقی نباشد و شاهد افزایش نرخ ها بدون استدلال محکم نباشیم سبب تخلف میان رانندگان تاکسی که حاضربه تامین هزینه های خودشان هم نیستند می شویم. ما وظیفه خودمان را در شورا انجام داده ایم و امیدواریم هر چه سریعتر روند قانونی خود را سپری و اجرایی شود.
 
دانشجو ادامه داد: برخی از اعضای شورا پیشنهاد دادند برای عدم تغییر نرخ کرایه ها مسئولان یارانه مستقیم به حساب رانندگان واریز کرده یا از هزینه های دست و پاگیری که در این حوزه وجود دارد مانند حق بیمه های بالا و ... در خصوص رانندگان تاکسی کمتر سخت گیری شود و این کمک ها و تسهیلات نرخ ها را ثابت نگه دارد اما مصوبه به فرمانداری ارسال شده است.
 
کاهش نرخ قیمت کرایه های اتوبوس در مسیرهای زیر 2.5 کیلومتر

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه این نشست به بررسی قیمت های کرایه های اتوبوس اشاره کرد و گفت: تلاش کردیم تسهیلاتی فراهم کنیم تا مردم به سمت استفاده از کارت های اعتباری در مترو و اتوبوس بروند که لازمه این امر ایجاد کارت های شهروندی است که در حال تکمیل است.
 
وی با اشاره به اینکه هزینه تمام شده برای جابه جایی یک مسافر در اتوبوسرانی 557 تومان تمام می شود گفت: شهرداری و دولت در پرداخت این هزینه ها کمک کرده و شورا بودجه قابل توجهی را در لایحه بودجه سال 91 به این منظور اختصاص داده است.
 
دانشجو با بیان اینکه 87 درصد هزینه های خرید اتوبوس در بخش عمومی توسط دولت پرداخت می شود، گفت: شیب کمک های دولت در این حوزه در برخی سالها زیاد بوده و در برخی سالها کمتر اما همیشه اتوبوسرانی از حمایت های ویژه برخوردار بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه برای کاهش قیمت ها در ناوگان اتوبوسرانی پله های محاسباتی 2.5 کیلومتر محاسبه شده است، گفت: در گذشته مسافرانی که مسیرهای کوتاه را نیز از اتوبوس استفاده می کردند کرایه مسیرهای طولانی را پرداخت کرده که ما با این فاصله بندی می توانیم به رفاه شهروندان کمک کنیم.
 
تخفیف 33 درصدی برای استفاده کنندگان کارت های اعتباری

خسرو دانشجو با اشاره به نرخ کرایه اتوبوس های عمومی گفت: هزینه اتوبوس های عمومی در فاصله 5 کیلومتر75 تومان نقدی و 50 تومان در صورت استفاده از کارت اعتباری است که به طور متوسط 33 درصد به استفاده کنندگان کارت اعتباری تخفیف داده می شود.

همچنین در فاصله 5 تا 10 کیلومتر 125 تومان نقدی ، 100 تومان اعتباری، 10 تا 15 کیلومتر 175 نقدی، 150 اعتباری، در بیش از 15 کیلومتر 225 نقدی، 200 اعتباری همچنین بر اساس یکی از تبصره های این لایحه اگر اتوبوسی فاقد دستگاه کارت خوان بود مجبور است خدمات مجانی به مسافران ارائه کند.
 
کرایه اتوبوس های بخش خصوصی

سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به کرایه اتوبوس های بخش خصوصی در سال 91 گفت: مسیرهای کمتر از 2.5 کیلومتر در سال 90 ، 150 تومان بود که در سال 91 به 200 تومان افزایش داشت مسیرهای 5 تا 7.5 کیلومتر در سال گذشته بین 175 تا 225 تومان بود که به 225 تومان تغییر کرده است. همچنین مسیرهای 7.5 تا 10 کیلومتر از 225 تومان سال 90 به 250 تومان افزایش یافته و مسیرهای 10 تا 12 کیلومتر 300 تومان ، 12 تا 15 کیلومتر 325 ، 15 تا 17.5 کیلومتر 350 ، 17.5 تا 20 کیلومتر 375 و بیش از 20 کیلومتر به 400 تومان تغییرکرده است.
 
نرخ کرایه جابه جایی مینی بوس ها

دانشجو با اشاره به نرخ کرایه های جابه جایی توسط ناوگان مینی بوس های تحت پوشش شرکت واحد اتوبوسرانی گفت: نرخ کرایه های زیر 2.5 کیلومتر در سال گذشته 200 تومان بوده که امسال به 175 تومان کاهش یافته همچنین 2.5 تا 5 کیلومتر نرخ کرایه ها 200 تومان بود که در همین قیمت باقی می ماند.
 
وی ادامه داد:نرخ مینی بوس ها در فاصله 5 تا 7.5 کیلومتر 225 تومان، 7.5 تا 10 کیلومتر 250 تومان ، 10 تا 12.5 کیلومتر 300 تومان ، 12.5 تا 15 کیلومتر 325 تومان ، 15 تا 17:5 کیلومتر 350 تومان، 17.5 تا 20کیلومتر 375 تومان بیش از 20 کیلومتر به 400 تومان افزایش داشته است.
 
همچنین نرخ میدل باس های بخش خصوصی تحت نظارت اتوبوسرانی در فاصله 2.5 کیلومتر 175 تومان ، 2.5 تا 5 کیلومتر 200 متر، 5 تا 7 کیلومتر 225 تومان، 7.5 تا 10 کیلومتر 250 تومان، 10 تا 12.5 ، 300 تومان، 12.5 تا 15 کیلومتر 325 تومان، 15تا 17.5 کیلومتر 350 ، 17.5 تا 20 کیلومتر 375 و بیش از 20 کیلومتر 400 تومان مصوب شد.
 
 همچنین در ارتباط با جابه جایی سرویس های دربستی و اتوبوس های تشریفات و مینی بوس های کولردار اتوبوس های معمولی برای 3 ساعت اول 65 هزار تومان ، اتوبوس های مبله 90 هزار تومان، اتوبوس های ویژه 110 هزار تومان، تشریفات 155 هزارتومان ، مینی بوس های ویژه کولردار 80 هزار تومان و اتوبوس های دو طبقه قدیمی 550 هزار تومان تصویب شد.
 
وی ادامه داد: به دلیل طولانی بودن نرخ ها و جداول کرایه های مترو سه شنبه این هفته در این خصوص تصمیم گیری می شود.
 
دانشجو با تاکید براین که در تعیین نرخ کرایه ها تلاش شده فشار اقتصادی بر خانواده ها تحمیل نشود گفت: هر چه نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی عادلانه تر باشد مردم بیشتر به استفاده  از وسایل حمل و نقل عمومی ترغیب می شوند .
 
وی در ادامه با اشاره به توضیح مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران نسبت به تاخیر روز گذشته خط 4 مترو گفت: یکی از مسافران ترمز اضطراری را بی دلیل می کشد و سبب تاخیر در حرکت قطار می شود که فرد خاطی شناسایی شده و در صورت تمایل شرکت بهره بردرای می تواند خسارت های ایجاد شده را قانونی از وی مطالبه کند

نظرات() 
How do you get Achilles tendonitis?
یکشنبه 26 شهریور 1396 12:40 ب.ظ
Hi, Neat post. There's a problem together with your site in internet
explorer, might test this? IE nonetheless is the marketplace chief
and a large element of folks will pass over your fantastic writing because of
this problem.
How does Achilles tendonitis occur?
شنبه 11 شهریور 1396 04:09 ب.ظ
What's up Dear, are you actually visiting this site on a regular basis, if so afterward you
will definitely obtain nice know-how.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 02:46 ق.ظ
What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this
I've found It absolutely useful and it has aided me out loads.
I am hoping to contribute & help different customers like its helped me.
Good job.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :